Share
Go down
NPC
Liczba Postów : 699
http://seishipbf.forumpolish.com/t402-karta-postaci-shiyu-kurash

Punkty, treningi, walka

on Nie 18 Lis 2012, 08:37
PUNKTY I TRENINGI


Siła:
Szybkość:
Życie:
Skupienie:

Punkty Nauki:


O co z tym chodzi?
Wiemy czym jest siła, szybkość, życie i skupienie - tego nie będę tłumaczyć bo chyba każdy o tym wie, prawda? Dobra, przejdźmy do nowości, która się tutaj pojawiła, a mianowicie PUNKTY NAUKI.
Na początku do rozdania mamy 40 punktów, więc je rozdajemy do siły, szybkości, życia i skupienia

Siła: 10
Szybkość: 10
Życie: 10
Skupienie: 10

Punkty Nauki: 30 (stała liczba)

I mamy ochotę nauczyć się jakiejś ciekawej techniki. Patrzymy w spis, o "Industria Spera " jest całkiem niezła! Wymagania: 15 Punktów Nauki, całkiem mało i akurat tyle posiadamy. Następnym krokiem jaki musimy wykonać to napisanie postu opisującego nasz trening techniki. Gdy dostaniemy już akceptację od admina odejmujemy ze statystyk 15 Punktów Nauki. Jednak chcemy wyuczyć się kolejnej techniki, ale nie mamy wystarczającej ilości punktów. Co wtedy trzeba zrobić?
Przejdźmy do sposobów zdobywania punktów.

Sposób 1. Trening i lvl'e
Na tym forum panuje zasada 5-ciu lvl'i. Określa ona siłę naszej postaci, a oczywiście im wyższy poziom, tym lepiej. Jak je zdobyć?
Na początku mamy lvl 1. Posiadamy wtedy jedynie 40 punktów w statystykach i 30 w Punktach Nauki. Po aktywnym pisaniu postów na naszym forum przez określony czas dostaje się wyższy poziom.

LvL 2 (Po upływie miesiąca aktywnej gry) +40 pkt do rozdania oraz +30 pkt Nauki
LvL 3 (Po upływie kolejnego miesiąca aktywnej gry od momentu zdobycia poprzedniego lvl'a) +50 pkt do rozdania oraz +40 pkt Nauki
LvL 4 (Po upływie dwóch miesięcy aktywnej gry od zdobycia poprzedniego lvl'a) +60 pkt do rozdania oraz +50 pkt Nauki
LvL 5 (Po upływie kolejnych dwóch miesięcy aktywnej gry od zdobycia poprzedniego lvl'a) +100 pkt do rozdania oraz +100 pkt Nauki

Co zrobić gdy upłynął wyznaczony czas i chcemy otrzymać awans? Informację o LvL UP'ie wystarczy napisać tutaj http://seishipbf.forumpolish.com/f37-treningi tworząc temat pod tytułem "Trening Nick postaci", czekamy na odpis admina z akceptacją i wtedy możemy dostajemy kolejny lvl.
Sposób 2. Misje
Punkty nie są uzależnione jedynie od lvl'i.
Jeden z adminów bądź MG wciela się w rolę NPC'a i za jego pomocą daje userowi misję. Gdy przebiegnie ona pomyśle w nagrodę możemy otrzymać parę punktów nauki lub punkty statystyki.WALKA

! W WALCE NA JEDNĄ TURĘ MOŻNA UŻYĆ TYLKO JEDNEGO SPOSOBU ATAKU!

Na tym forum istnieją dwa sposoby atakowania:
Sposób 1. Atak fizyczny

 • Atak zwykły - Jest to najzwyklejszy w świecie atak polegający na użyciu siły pięści bądź nóg czy też innych części ciała w celu uszkodzenia wroga. Może być stosowany co turę.
  DMG = siła
 • Atak szybki - Atak ten polega na wykorzystaniu szybkości naszej postaci w celu uszkodzenia przeciwnika. Może być stosowany raz co dwie tury.
  DMG = Szybkość
 • Atak silny - Nasz bohater zbiera w sobie całą swoją siłę i wyładowuje ją na przeciwniku w postaci silnego ciosu. Może być stosowany co trzy tury.
  DMG = siła + wytrzymałość  

Sposób 2. Atak z użyciem many

 • Atak magiczny - Postać kumuluje w sobie manę by po chwili wypuścić ją z dłoni/ust w postaci świecącej kulki działającej jak bomba po zetknięciu się z celem. Może być stosowany co turę.
  DMG = skupienie/2
 • Technika - Spis oraz zastosowanie technik znajdziecie tutaj http://seishipbf.forumpolish.com/f24-techniki-zaklecia
  DMG = Według opisu techniki


Dodatkowe Atak z użyciem many

! 50% więcej szybkości daje unik lub dodatkowy atak!

! Jeśli jesteśmy 2x silniejsi od przeciwnika jesteśmy w stanie blokować jego ataki!

Leczenie ran i naładowywanie many po walce:
Gdy kończymy naszą potyczkę z jakimś przeciwnikiem, a nasze HP i mana są na wyczerpaniu możemy się poradzić jakiejś osoby władającej mocą leczniczą bądź po upływie 48h ładujemy ubytki do pełna.
Powrót do góry
Permissions in this forum:
Nie możesz odpowiadać w tematach