SeiShi
Czy chcesz zareagować na tę wiadomość? Zarejestruj się na forum za pomocą kilku kliknięć lub zaloguj się, aby kontynuować.

Go down
Takishita
Takishita
Dark Admin
Liczba Postów : 197

POSTAĆ:
HP:
Time skip 9tkhzk25/50Time skip R0te38  (25/50)
Mana:
Time skip Left_bar_bleue100/100Time skip Empty_bar_bleue  (100/100)
Strój:
https://seishipbf.forumpolish.com/t472-karta-postaci-takishita-mo

Time skip Empty Time skip

Nie 18 Mar 2012, 23:05
Poziom wiedzy naszej postaci, jej doświadczenia oraz świadomość dotycząca otaczającego nas świata. Tą statystykę podwyższają różne Misje oraz Eventy które dzieją się na forum.
Za każdy level otrzymujemy 10 punktów do rozdzielenia między cztery statystyki podstawowe. (punkty 1, 2, 3, 4)
Levele można osiągnąć też w inny sposób:
Oceniamy wasze posty, jak? Pod koniec tygodnia NPC da wam informację pod ostatnim postem o wyższym poziomie.
1-10 Maksymalnie 1 na tydzień
11-20 Maksymalnie 1 na 2 tygodnie
21-30 Maksymalnie 1 na 3 tygodnie

Nie wiem czy dobrze zrozumiałem mechanikę dostawania lvl.
Bo na końcu jest 1-10. Maksymalnie 1 na tydzień.
Czyli bez względu na ilość postów, wykonanych zadań dostać można tylko 1 na tydzień?

Czy jednak jest tak, że jak będzie misja to dostanę lvl, a potem na podsumowaniu jeszcze za całokształt kolejny lvl?

Pytam ponieważ może się zdarzyć tak, że niestety od około połowy kwietnia do końca lipca! będę musiał zrobić przerwę :/

Time skip wystąpił w wielu anime: Fairy Tail, One Piece, Dragon Ball, Naruto itd.
Tak samo chętnie bym zrobił taki Time Skip wykorzystując moją przerwę.

Tutaj pojawia się moja propozycja. Ponieważ mnie długo nie będzie to oznacza możliwość, że będę sporo lvl do tyłu.
Takie rozwiązanie może też być korzystne dla nowych, ambitnych i ładnie piszących graczy. Czyli bardzo ładne posty, ewentualnie w dobrej częstotliwości i gracz może awansować więcej poziomów. A taki nowy, ambitny miałby przynajmniej szanse ze starszymi graczami w jakiś sposób konkurować.

Tak samo ja po takiej długiej przerwie napisałbym (wyjaśnienie) opowiadanie co moja postać robiła, jak się przez ten czas zmieniła. Byłby to długi post. Równy ilości kilku(set) postów, które normalnie bym napisał w tym czasie.
W takim poście od razu zrobiłbym także podsumowanie wydarzeń na forum.
Wycinając część takiego podsumowania mamy dodatkowy wstęp fabularny dla nowych graczy.

Obecnie każdy dostaje level na tydzień. Nie narzekam, bo nie patrzę na moc i zdolności, ale na to jak się odgrywa, ale kiedy mechanika jest także nieodzownym elementem to niestety takie wartości też są istotne, a tutaj siła ciosu, czy możliwości obrony nie zależą od opisu, a takich mechanicznych zagwostek.

Co myślicie o tym?
Nono
Nono
Admin Twórca
Liczba Postów : 573

POSTAĆ:
HP:
Time skip 9tkhzk200/200Time skip R0te38  (200/200)
Mana:
Time skip Left_bar_bleue220/220Time skip Empty_bar_bleue  (220/220)
Strój: https://images.tinypic.pl/i/01010/72mou3qg8uic.png
https://seishipbf.forumpolish.com/t473-karta-postaci-shiyu-nono-

Time skip Empty Re: Time skip

Pon 19 Mar 2012, 11:38

Czyli bez względu na ilość postów, wykonanych zadań dostać można tylko 1 na tydzień?
Czy jednak jest tak, że jak będzie misja to dostanę lvl, a potem na podsumowaniu jeszcze za całokształt kolejny lvl?

Tak, wtedy dostajesz 2 lvl. Wink
To tylko przy większych misjach dostajemy lvl. Takie drobniejsze... nagradzane są pojedyńczymi punktami w statystyki, przedmiotami lub wiedzą. Smile
Ilość postów ich jakość, aktywność w fabule jest brana pod wielką uwagę. Jeżeli ktoś... jest, zakłada kartę, dostaje akcept, ale nie pisze przez ten tydzień nie dostaje lvl'u. A nadaktywność jest nagradzana specjalnie. (Patrz trzecie zdanie)


Tutaj pojawia się moja propozycja. Ponieważ mnie długo nie będzie to oznacza możliwość, że będę sporo lvl do tyłu.
Takie rozwiązanie może też być korzystne dla nowych, ambitnych i ładnie piszących graczy. Czyli bardzo ładne posty, ewentualnie w dobrej częstotliwości i gracz może awansować więcej poziomów. A taki nowy, ambitny miałby przynajmniej szanse ze starszymi graczami w jakiś sposób konkurować.

Tak samo ja po takiej długiej przerwie napisałbym (wyjaśnienie) opowiadanie co moja postać robiła, jak się przez ten czas zmieniła. Byłby to długi post. Równy ilości kilku(set) postów, które normalnie bym napisał w tym czasie.
W takim poście od razu zrobiłbym także podsumowanie wydarzeń na forum.
Wycinając część takiego podsumowania mamy dodatkowy wstęp fabularny dla nowych graczy.

Ja nie widzę problemu.
To umawiamy się na SUPER-EXTRA-MEGA-PRZEOGROMNEGO posta po powrocie i dostaniesz zaległe level'e. Tak? Smile
Takishita
Takishita
Dark Admin
Liczba Postów : 197

POSTAĆ:
HP:
Time skip 9tkhzk25/50Time skip R0te38  (25/50)
Mana:
Time skip Left_bar_bleue100/100Time skip Empty_bar_bleue  (100/100)
Strój:
https://seishipbf.forumpolish.com/t472-karta-postaci-takishita-mo

Time skip Empty Re: Time skip

Pon 19 Mar 2012, 13:25
Tak, może być. Jak najbardziej. Po Time Skipie moja postać już nie będzie takim dzieckiem, ale poważnym wojownikiem. Mam nadzieje, że przed moją przerwą będzie wydarzenie, które pokaże mojej postaci dobitnie jak jest słaba i nie jest w stanie nikogo obronić hehe xD
Po to, żeby przez czas mojej nieobecności ostro trenowała i uczyła się ^^
Anonymous
Gość
Gość

Time skip Empty Re: Time skip

Pon 19 Mar 2012, 15:00
Hmm, dobry pomysł, mam nawet doskonałe uzupełnienie. Twoja postać tuż przed nieobecnością, oczywiście dłuższą i zapowiedzianą, otrzyma jakiegoś długoterminowego questa, polegającego na przykład na odbyciu specjalnego treningu, przejściu serii prób, czy coś w ten deseń i to między innymi byś opisywał. Za taką alternatywą jestem jak najbardziej za.
Takishita
Takishita
Dark Admin
Liczba Postów : 197

POSTAĆ:
HP:
Time skip 9tkhzk25/50Time skip R0te38  (25/50)
Mana:
Time skip Left_bar_bleue100/100Time skip Empty_bar_bleue  (100/100)
Strój:
https://seishipbf.forumpolish.com/t472-karta-postaci-takishita-mo

Time skip Empty Re: Time skip

Pon 19 Mar 2012, 15:13
Ooooo to, to, to, to. Takie długie zadanie, wyprawa, trening zlecone przez kogoś które mogę opisać jest idealne! :pirat:
Też myślę, że pierwszym postem rozwieje wątpliwości jak ktoś jeszcze będzie mieć jak ja co do lvl, czyli, że jednak można dostać np. 2 lub 3 lvl w tygodniu o ile będzie wymagające zadanie lub więcej zadań.
To fajnie. Nie mogę się doczekać czegoś mocnego xD
Takishita
Takishita
Dark Admin
Liczba Postów : 197

POSTAĆ:
HP:
Time skip 9tkhzk25/50Time skip R0te38  (25/50)
Mana:
Time skip Left_bar_bleue100/100Time skip Empty_bar_bleue  (100/100)
Strój:
https://seishipbf.forumpolish.com/t472-karta-postaci-takishita-mo

Time skip Empty Re: Time skip

Nie 01 Kwi 2012, 17:23
Dobra, to ja bym już teraz preferował takie zadanie dłuższe.

Już teraz muszę ograniczyć swoją obecność. Jestem jeszcze do wtorku. Przy okazji 1-5 maja bym zaglądnął i napisał posta za ten miesiąc nieobecności, czyli jak teraz mogę dostać zadanie czy coś jak wg powyższych ustaleń to by było super. Potem właśnie za miesiąc wszedłbym poczytał co się działo i napisał swoje co mam napisać, a potem kontynuował absencję pewnie do lipca/sierpnia.

Myślałem, że do połowy kwietnia popiszę więcej, ale jeszcze przed świętami muszę w miarę jakoś ogarnąć sporo rzeczy. Moja postać obecnie siedzi nad jeziorem.
Sponsored content

Time skip Empty Re: Time skip

Powrót do góry
Permissions in this forum:
Nie możesz odpowiadać w tematach